Sayfalar

Salı, Şubat 28, 2012

Ordan Burdan Haberler

Okur- Yazamaz'lığım depreştiğinden pek çok konuda uzun uzadıya yazmak istesemde bir türlü yazamıyorum. Bir süre sonrada yazmanın da anlamı kalmıyor, unululup gidiyor aklımdakiler...
Kısa kısa da olsa bir şeyler yazayım haberdar edeyim diyorum.

1) FANN 2.2 yayınlandı. Uzun süredir FANN da bir kıpırdanma olmuyordu. Önce Web sayfasında bir yenilenme oldu. Şimdide Yeni versiyon sürümü yapıldı. İnşallah arkası devam eder.  Kayda değer yenilik olarak yeni bir Eğitim Metodunun eklenmesini  görüyoruz. Ekelen Metod SARPROP yani Yapay Isıl İşlem  ( Benzetilmiş Tavlamada deniyor )  Simulated Annealing destekli RPROP.
Bu durumda bizede iş çıktı FannTool'un Yeni versiyonu üzerinde çalışmaya başladım. Eğer yeni versiyon hakkında fikir ve önerileriniz varsa duymak isteriz.

2.  DATA MINING CUP : Veri Madenciliği Kupası'nın 2012 yılı yarışma kayıtları 1 Martta başlıyor. Konuyla ilgili Linke ve Burdan ulaşabilirsiniz.  İlgileniyorsanız bir bakın, İlgilenmiyorsanız ne diye ilgilenmiyorsunuz yapacak daha iyi bir işiniz mi var ?

3.  OpenCv 2.3.1  Yayınlandı : Yenilikler neymiş derseniz buraya bakın. Güncel dökümantasyonunda yeni Tutoriallar var onlarıda kontrol edin derim.

4 MoSync : Yeni versiyonu yayınlandı. MoSync Eclipse-tabanlı bir IDE  üzerinden C/C++ ile  Android, iOS vb mobil sistemler üzerinde Program geliştermenizi sağlayan Bir SDK. Yeniliklere Burdan Bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok: