Sayfalar

Cumartesi, Kasım 28, 2009

Bu da geçer Ya HuHem dünyaya tapınırcasına bağlanan böylece yüreği taşlaşan, hem de bin bir sıkıntı içinde kıvranan, dertlenen insana ne güzel bir ders verir. “Bu da geçer ya hu!.

Günümüz insanı; yalnızlığı, huzursuzluğu derinden yaşıyor. Hep maddi çıkar peşinde koşan, adeta insanlığı, insani değerlerini unutan insan, kendi ektiğini acı bir şekilde biçiyor.
“Hep ben, hep bana” düşüncesini kendisine rehber edinen, böylece bireyselliği tapınacak bir değere çıkaran tavır, toplum halinde yaşamayı, birbirini anlamayı, yardımlaşmayı itiyor ve arkasından yalnız, yapayalnız bir dünyayı getiriyor.

Evet, “bu da geçer.” Dert de geçer, sıkıntılar da geçer. Sabretmek, her teşebbüste bulunarak nihayetinde kadere teslim olmak, “bu da geçer” demek. Zenginlik de biter, Karun gibi yaşamak, Firavunca zulmetmek de geçer. Ne güzel bir ders, derin bir öğüt, eskimeyen, her an yeni bir “ikaz” ve “uyarı” levhası: “Bu da geçer ya hu!..”

2 yorum:

Aruz dedi ki...

Karmaşık bir cümle. Üzerinde uzunca bi süre düşünülmeden sarfedilirse insanı umutsuzluğa iter. Aslında bizim için umut veren bir cümle.

Murat dedi ki...

merhaba ben murat.öncelikle başarılı bir blog yazmışsınız.tebrik ederim.benim sizden bir ricam olacaktı.blogunuzda bana link verebilir misiniz?en azından değer verip bloguma göz atar ve beğendiğiniz taktirde takip ederseniz ne mutlu bana.bloguma göz atmak isterseniz :
http://bilissim.blogspot.com
cevabınızı bekliyorum